Funkcjonariuszka Policji z Ciechocinka odwiedziła kuracjuszy przebywających w sanatorium “Sanvit”. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości seniorów na temat bezpieczeństwa podczas pobytu w uzdrowisku.

Podczas prezentacji policjantka skupiła się na różnych aspektach bezpieczeństwa, przede wszystkim na unikaniu oszustw i przestępstw. Seniorzy mieli okazję dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji zagubienia dokumentów czy kradzieży kart bankomatowych, a także jak rozpoznawać potencjalne pułapki i niebezpieczeństwa.

Jednym z głównych tematów spotkania były różne schematy oszustw, którymi posługują się przestępcy. Policjantka ostrzegała seniorów przed oszustwami na “wnuczka”, podszywaniem się pod funkcjonariuszy policji czy pracowników instytucji finansowych, jak również przed zagrożeniami w Internecie, takimi jak phishing czy fałszywe sklepy internetowe.

Po prezentacji policjantka udostępniła seniorom materiały edukacyjne, w tym ulotki i filmy instruktażowe dotyczące bezpieczeństwa. Niektórzy kuracjusze dzielili się również własnymi doświadczeniami z unikania oszustw, co przyczyniło się do bardziej interaktywnej atmosfery.

Inicjatywa policji spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony uczestników, którzy docenili możliwość podniesienia swojej świadomości na temat zagrożeń w czasie pobytu w uzdrowisku. Dzięki zaangażowaniu lokalnej policji, społeczność seniorów może czuć się bardziej pewnie i chronione podczas swojego pobytu w Ciechocinku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ciebie zainteresować:

Drzewo mogło spać na ludzi

– Dlaczego jak mantrę ciągle powtarzamy, jak ważne są przeglądy drzew, ocena…

Ciechocinek ma małego superbohatera

W przedszkolu samorządowym “Bajka” w Ciechocinku odbyła się wzruszająca uroczystość, podczas której…